לוח השראה

כך תצרו לעצמכם לוח השראה שיסייע לכם להגדיר את הטעם
shutterstock_414262744
shutterstock_786000229

תודו שכבר ויתרתם ומזמן על הגבלת המסכים. ברור לכולנו שעד היציאה מהבידוד אין שום סיכוי לחינוך בנושא הזה (חוץ מאלו שעדיין מאמינים בחוקים שהם חוקקו אי שם בתחילת התקופה המבודדת J). אז אם אנחנו תמימי דעים ומוכנים לאמץ אל ליבנו את המסך באהבה, למה שלא ננצל את הקשר ונרכיב לוח השראה.

למה זה טוב? לוח השראה עוזר להגדיר את הטעם האישי. מכירים את זה שאתם נכנסים לחנות מינימיליסטית וכל דבר שאתם נוגעים בו יפה בעיניכם?  ומה קורה שעה לאחר מכן כשנכנסתם לבית הורס, בסגנון כפרי, של החברים שלכם שרק סיימו לבנות? פתאום גם הסגנון הכפרי מדבר אליכם? אז מה אתם? כפריים? מינימליסטיים? גם וגם? אולי מודרניים? פעם אתם הרוסים על חום ופעם הוא נראה לכם צבע של מבוגרים.

shutterstock_601793504
shutterstock_709532023

הרכבת לוח השראה תסייע לכם להבין המון דברים – למשל לאיזה צבעים אתם נמשכים, מה החומרים שעושים לכם את זה, איזה שילובים אתם אוהבים, איזה מרקמים נראים לכם נכונים.

איך עושים את זה? פעם ישבנו וגזרנו תמונות ממגזינים והדבקנו על פלקט (אגב, לא רע לנסות את זה גם עכשיו), היום הפינטרסט מאפשר לנו לבנות לוחות השראה וירטואליים.

היתרון הגדול הוא שהפינטרסט מהווה מאגר אינסופי של תמונות ולכן הוא יהיה בהכרח עשיר יותר מכל מגזין בודד.

שלב 1: אחרי שיצרתם לכם חשבון בפינטרסט, תראו שניתן להקים לוחות. למשל: לוח שיעזור לכם לקראת מתיחת פנים לבית, שאולי תקראו לו שיפוץ הבית או לוח שיעזור לכם לגבש טעם אופנתי בבגדים, שתוכלו לקרוא לו סטיילינג, וכן הלאה.

שלב 2: אם בעיצוב הבית עסקינן, בואו נבנה לוח שנקרא לו הבית שלי. אחרי הקמת הלוח, תתחילו להיאבד להנאתכם במבוכי הפינטרסט. בכל פעם שתתקלו בתמונה שעשתה לכם את זה, עשו לה PIN ושייכו אותה ללוח שהקמתם. זה יכול להיות נוף מרהיב או חלל מעוצב שמצא חן בעינכם, זה יכול להיות חומר שאהבתם, צבע מסוים, קומפוזיציה שמדברת אליכם. אל תגבילו את עצמכם. כל מה שעושה לכם את זה תכניסו.

שלב 3: אחרי שהתמכרתם וסיימתם כמה שעות של שיטוט מעורר השראה, יש לכם לוח. בשלב הזה תתחילו להתבונן בו. פתאום תשימו לב שאתם יכולים להגדיר המון דברים לגביכם, שאת חלקם ידעתם וחלקם יהיו חדשים לכם – צבעים, סגנונות, מרקמים, צורות, שילובים ועוד ועוד.

shutterstock_700226227
shutterstock_1151144516

שלב 4: בהמשך, כשתחליטו שבא לכם לממש את מתיחת הפנים לבית, תוכלו לקחת את לוח ההשראה, שיהווה סוג של מצפן, לכל חנות, ועל בסיסו תבחרו את הפריטים לבית. באופן הזה הבחירות יהיו מדויקות יותר ויתאימו לכם. לא תאמינו איזה חלל מרהיב תצרו עבור עצמכם רק כתוצאה מחידוד הטעם האישי שלכם.

אז מספיק להתסכל מה השכנים עושים. שבו להגדיר את הטעם שלכם. הוא הכי שווה שיש.

shutterstock_1042325416
shutterstock_642231448
shutterstock_745501516
צילומים: Shutterstock
shutterstock_247772362

עוד כתבות מגזין

Slim is the New Minimal

עם עקומת ביקוש נוסקת למערכות המינימל, בולטת כוכב אלומיניום, שבחרה להתמחות וליצור פרופילי מינימל בלבד. בצעד גדול קדימה היא השיקה לאחרונה את דור המינימל החדש

קרא עוד >

הבית בעין כרם

תעודת זהות תכנון: רות חובב מיקום גאוגרפי: שכונת עין כרם, ירושלים מ”ר בנוי: סוג הבניה: צמודת קרקע מערכת פתחים: סגנון: צילום: שי אפשטיין על הדיירים

קרא עוד >

השקפה אורגנית

אג’נדת האדריכלות האורגנית מתבססת על החיבור בין המבנה לטבע. האדריכלים ליאור רוזנפלד ויעל שחר, ראו את הנוף שעוטף את הבית והתאהבו תעודת זהות תכנון: שחר

קרא עוד >
נגישות