לבחור נכון: טיפים לבחירת אלומיניום לבית

הידעתם כי ההוצאה השנייה בגודלה בבית פרטי היא רכישת אלומיניום? בנוסף, האלומיניום משפיע רבות על עיצוב הבית מבפנים ובחוץ, אז אילו סוגי פרופילים קיימים ואיך בוחרים ספק אלומיניום? חברת כוכב אלומיניום נותנת לנו טיפים בנושא

בחירת ספק אלומיניום לבית היא אתגר מורכב וחשוב. בבניית בית פרטי, ההוצאה על אלומיניום הינה ההוצאה השנייה בגודלה ורק עלות בניית השלד גבוהה ממנה. סגירת הפתחים בבית באמצעות חלונות ודלתות הינה תהליך מורכב, המחייב התייחסות מדוקדקת להיבטים שונים: עיצוב, איטום ועמידות של מוצר הנמצא בשימוש יומיומי לאורך שנים. בחירה נכונה של ספק אלומיניום תבטיח עיצוב מרהיב לבית, מוצר שניתן ליהנות ממנו שנים ארוכות וניהול אפקטיבי ונכון של תקציב הבניה כולו.

 

בישראל, חלונות ודלתות מאלומיניום הם הפתרון הנפוץ ביותר לסגירת פתחים. ישנם חומרים נוספים, בהם חלונות עץ וברזל, אך יש להם חסרונות מול אלומיניום. הם דורשים תחזוקה רציפה מדי תקופה ופחות מתאימים לאקלים בישראל. האלומיניום אינו דורש תחזוקה, בעל יכולת אטימה מצוינת, בידוד מעולה, מאפשר סוגים שונים של תפקוד (פתיחה בהזזה, פתיחה על ציר, קיפ וכו’), עיצובים מרהיבים וצביעה שאינה מאבדת מאיכותה לאורך שנים. בעבר, לאלומיניום היו מגבלות עיצוביות שנבעו מתכונות החומר. כך למשל, מי שביקש פרופיל דק במיוחד (המוכר כפרופיל בלגי) נאלץ לבחור בפתרון של חלונות ברזל. בכך נאלץ הלקוח להתמודד עם חלון הדורש תחזוקה מסיבית למניעת חלודה ומציב מגבלות של איטום וסוגי פתיחה. כיום, חברת כוכב אלומיניום מציעה פרופילי אלומיניום בלגי בעיצוב הקרוב ביותר לפרופיל הברזל.

Cochav_Aluminum_-_Tivon_2

צילום: ליאור טייטלר

סוגי הפרופיל מאלומיניום שיתאימו בדיוק בשבילכם:

פרופיל אלומיניום סטנדרטי

קיימות סדרות שונות של פרופילי אלומיניום בגדלים ועיצובים משתנים  שניתן למצוא בפרויקטי בנייה רבים – רוויה ופרטית. פרופילים אלה משמשים כפתרון פשוט וזול יחסית לסגירת פתחים בבתים שאינם דורשים עיצוב מיוחד ו/או נבנים בתקציב מוגבל. למעט המגבלות העיצוביות, פרופיל זה מציע את כל יתרונות האלומיניום.

 

פרופיל אלומיניום בלגי

לפרופיל אלומיניום בלגי יש ביקוש בעיקר בבתים בעלי סגנון עיצוב כפרי. פעם היה זה הברזל שהיה החומר השולט בעיצוב הכפרי וכיום זה האלומיניום. יתרונות הפרופיל הבלגי הם ברמת איטום גבוהה יותר, בידוד אקוסטי ותרמי, צביעה מתקדמת וגימור מושלם. רמת העמידות בתנאי האקלים והאיכות שלו גבוהה ומדויקת, כמו שרק אלומיניום יכול להציע.

 

פרופיל מינימלי

פרופיל מדוקק אשר בד”כ גם מתאים למפתחים גדולים ורחבים ויחד עם זאת הפרופיל עדין וצר מאוד, כך שמקסימום נוף נכנס הביתה, ומעניק מראה מוקפד ומהודק מאוד לעיצוב מודרני ועכשווי. הפיתוחים האחרונים של הפרופיל המינימלי מאפשרים בידוד תרמי הן בפרופיל והן בעובי הזיגוג, המאפשר שמירה על רמת בידוד מעולה, ועל ידי כך שמירה על תנאי אקלים אופטימליים בחללי פנים הבית. המערכת מאובזרת במנגנון המאפשר הזזה קלה, לצד מנגנון חשמלי לפתיחה, סגירה ונעילה של הכנפיים.

 

 

תריסי גלילה מאלומיניום

שלבי התריס מיוצרים מפרופיל אלומיניום משוך. מלבד גלילת התריס לפתיחה או לסגירה מלאה, קיים גם מצב ביניים של פתיחה חלקית באמצעות הפרדה בין השלבים, המאפשרת חדירה אופטימלית של אור ואויר. תריסי האלומיניום משתלבים נהדר בחלל מודרני ועכשווי. התריסים יכולים להיות ידניים או ממונעים, עם שליטה אלחוטית, שליטה באמצעות אפליקציה, פיקוד ובקרה חכמים.

 

תריסי אלומיניום במראה עץ

תריסים במראה של פעם, עשויים אלומיניום, המדמים תריסי עץ הנפתח כלפי חוץ. התריס ניתן למילוי באופנים שונים, כתריס רפפה קבועה, פח מנוקב, תריס מסתובב ומשולב זכוכית.

 

בחירת הפרופילים הנכונים והאלמנטים המשלימים הם רק השלב הראשון. השלב השני, והלא פחות חשוב, הוא בחירת יצרן החלונות והדלתות. גם אם בחרתם פרופיל איכותי ומעוצב לפי רצונכם, חשוב שיצרן האלומיניום ישתמש בפרופילים בצורה מקצועית וייצר חלונות ודלתות איכותיים, תוך הקפדה מוחלטת על כל פרט. בשוק הישראלי ישנם מספר מפעלים גדולים ומוכרים למשיכת פרופילים (המבצעים אקסטרוזיה), אך הם אינם מייצרים את החלון או הדלת (הם מייצרים פרופילי אלומיניום גולמיים). את הייצור הסופי מבצעים מאות יצרנים קטנים ובינוניים, עם איכות עבודה משתנה, הפועלים בשוק תחרותי ללא כל סטנדרטים אובייקטיביים לבקרת איכות המוצר. האיכות הסופית של המוצר שיותקן בביתכם תלוי ביצרנים אלה לא פחות מאשר בספק הפרופילים שבחרתם.

 

מה חשוב בבחירת יצרן האלומיניום?

בכדי להגיע לתוצאה מיטבית, יצרן האלומיניום צריך לתרגם את התוכנית האדריכלית לתוכנית עבודה ולייצר בהתאמה את האלומיניום. בשוק הישראלי, קיימים עדיין יצרנים רבים המשרבטים בעפרון את “תכנית האלומיניום”, מתמחרים ומייצרים “בערך” את מה שהתכוון האדריכל. יצרנים מקצועיים לא מתפשרים ומכינים תכנית אלומיניום ממוחשבת, שרטוטי הכנות לבניין (הוראות הכנה בבניה לכל חלון – DRAWINGS-SHOP), מציגים אותה ללקוח ולאדריכל לאישור סופי ומצמצמים את אי הודאות בהתאמת הפתרון העיצובי והפונקציונלי לצרכי הלקוח.

 

שלב הייצור

הוא השלב בו הפרופילים הופכים לחלונות ולדלתות. כאן איכות הניסור, הניקוב, הזיגוג והעיבוד הסופי נקבעים. מורכבות התהליך וריבוי הפרטים מחייבים מנגנון בקרת איכות מוקפד ומקצועי – רק כך ניתן לוודא התאמה מוחלטת לפתחים הנבנים בבית ע”י קבלני השלד. חשוב לוודא כי יצרן האלומיניום משתמש בפרופילים איכותיים, באביזרים ייעודיים ואינו חוסך בעלות חומרי הגלם על חשבונכם.

 

שלב ההתקנה

זהו השלב האחרון, בו החלונות מותקנים והבית נסגר ונאטם. איכות ודיוק ההתקנה באים לידי ביטוי באטימה מלאה, בסגירה ובפתיחה קלה ומאוזנת באופן שאינו שוחק את המנגנונים השונים. הקפדה על הגימור בהתקנה עושה את ההבדל בין מראה מעוצב למראה רגיל.

 

שירות ואחריות

יצרן האלומיניום הוא גם הגורם שיעניק לכם שירות לאחר קניה. אלומיניום הינו מוצר שאינו מצריך אחזקה כאשר הוא מיוצר ומותקן במיטבו. השימוש היומיומי, תנודות קרקע מזעריות לאחר בניה וכו’, מצריכים לעיתים שירות וכיוונים לאחר הבניה. משום כך חשוב שיצרן האלומיניום שלכם יהיה גוף אמין, יציב, עם מחלקת שירות לקוחות.

 

יש כוכב בשמיים

חברת כוכב אלומיניום מציעה פתרון ייחודי בשוק האלומיניום בישראל. החברה מפתחת בלעדית את הפרופילים בהם היא משתמשת ומאפשרת לכל לקוח לבחור את הפרופיל המיוחד לו. כוכב היא מפעל בוטיק המתמחה באלומיניום לבנייה פרטית, מייצרת ומתקינה את החלונות והדלתות בבית הלקוח, בסטנדרטי האיכות הגבוהים ביותר. החברה מקפידה על תהליכים מובנים ושקופים של תכנון מפתחים, ייצור ללא פשרות, התקנה איכותית ותקופת אחריות ושירות בבית הלקוח למשך שנתיים מיום סיום ההתקנה. בכוכב מציעים תהליך שלם של ייצור אלומיניום – מהפרופיל ועד החלון בבית, תוך שליטה מלאה על כל התהליך מקצה לקצה.

 

ניתן להגיע לפגישת ייעוץ ללא התחייבות באולם התצוגה של כוכב אלומיניום בדן דיזיין סנטר בבני ברק, או במפעל החברה בקיבוץ יגור. לתיאום פגישה 6579*.

עוד כתבות מגזין

ליעד יוסף

כך תצרו לעצמכם בית שמח, צבעוני ומלא סטייל הטיפ של מעצב הפנים: ליעד יוסף הדבר הראשון שיש לעשות (ופסח זו הזדמנות מצויינת) הוא, לנקות ולהוציא

קרא עוד >
נגישות