חף ממניירות

מצמד הארנבים המזוהה עמו ועד קונספט ART חדשני שמפותח בימים אלו ויהיה בגדר בשורה מרעננת לאדריכלים ומעצבי פנים. דברים שאולי ידעתם וגם כאלה שלא, על המעצב התעשייתי דור כרמון

 

כנות היא תכונה שהפכה נדירה בעולם שמתבסס על שואו אוף ואינטרסים (רבים מדי). עולם של מניירות, אימוץ נוצות ומסכות, שמהוות סוג של מיסוך מקושט מפני האמת הנקיה. מעת לעת כשקורה בדרך משהו נקי, כן ומזוקק, זה מרגש. דור כרמון מייצג את הדבר הזה וזה לכשעצמו די מרגש. כרמון, הוא מעצב תעשייתי בוגר ה-HIT (המכון הטכנולוגי חולון),  אבל לא פחות בעל תכונות יזמיות. כשסיים את לימודיו הוא החל ליצור ולפתח את המרכיב המסחרי. שיתוף הפעולה הראשון שלו היה עם טולמנ’ס עבורם עיצב כרמון חנוכיה עם קנים מתפרקים. הסטודיו של האמן פעיל היום בארץ ובעיקר בחו”ל, כשהוא מציע מנעד רחב של עשיה – מייצור המוני, דרך סדרות מוגבלות ועד פיתוח קונספט ART במהלכו יפתח כרמון פסלי ענק בהתאמה לפרויקטים אדריכליים.

 

1

דור כרמון צילום: סטודיו דור כרמון

10

Spring Light חנוכייה מודרנית שהיא גם אובייקט פיסולי בשילוב בטון ומתכת צילום: סטודיו דור כרמון

12

Flowing סדרת קערות הגשה בציפוי PVD במגוון צבעי מתכת צילום: ניצן הפנר

חומרים וטכנולוגיה

כרמון אינו נאמן לחומר אחד או לטכנולוגיה, אלא מבקש להרחיב את היריעה. הוא נמצא בתהליך מתמיד של לימוד וחשיפה המאפשרים לו למתוח את גבולות החומר והטכנולוגיה תוך נאמנות לקו העיצובי של המוצר. מנעד החומרים הרחב תואם את מגוון התחומים בהם מתמחה הסטודיו –

חומרי הפלסטיקה למיניהם, בטכנולוגיות הזרקה או הדפסת תלת ממד, מתכות כמו אלומיניום  Stainless Steels בטכניקות שונות, בטכנולוגית ציפוי PVD מתקדמת, יציקות פורצלן בציפויי גלזורה עבור חלק מהאובייקטים האמנותיים, יציקות בטון בשילוב מתכות בעיבוד של צורפות,

4

XO גופי תאורה לפרויקטים, עוצבו עבור חברת Numlighting צילום: Numlighting

5

XO גופי תאורה לפרויקטים, עוצבו עבור חברת Numlighting צילום: Numlighting

סגנון

הקוו העיצובי של כרמון נקי ומודרני. את הקווים המקומרים המזוהים עם עבודותיו, הוא יוצר מתוך העיסוק התמידי שלו  במפגשי משטחים שיוצרים את קווי המתאר הזורמים והמעוגלים. כרמון מדגיש את החשיבות ביצירת צורה שתשרת את המוצר כמו שצריך. שיהיו כמה שפחות מניירות.

בדמויות שהוא מעצב חשוב לו להעביר מסר של הומור ו”קריצה” שהופכים אותן לאנושיות מאד.

7

Roger & Doris  בשיתוף עם Talent Design צילום: ניצן הפנר

8

JOJO, דמות אייקונית של היפו בשיתוף עם Talent Design  צילום: גדעון לוין

צבעוניות

הפלטה הצבעונית של כרמון משתנה ומותאמת לחומר ומהות האובייקטים. במוצרים שימושיים הוא משתדל לעשות שימוש בצבעוניות חזקה כדי להעניק ערך מוסף ולהעשיר את האובייקט. כך גם באובייקטים הפיסוליים, שעוסקים רובם בדמויות של חיות, נהנה כרמון להשתמש בצבעוניות עזה ומשחקי טקסטורות.

באובייקטים האמנותיים (ART) חשוב לו להיצמד לאופי הטבעי של החומר כמו עץ, אבן, בטון או פורצלן בתוספת נגיעות צבעוניות.

9

 Roger&Dorisבגודל ענק, בשיתוף עםTalent Design   – הדמיה מתוך פיתוח קונספט עתידי של פסלי ענק

10

LEILA פקק מזיגה ליין עוצב עבור OTOTO DESIGN צילום: OTOTO DESIGN

תמהיל המוצרים

תמהיל המוצרים של כרמון מגוון וכולל ממוצרים שימושיים למטבח, דרך פריטים משלימים דוגמת גופי תאורה, פריטי ריהוט בהם כסאות, פריטים דקורטיביים, כמו JOJO ו- Roger & Doris שהפכו מזוהים עם כרמון ועוד. לצד אלו, מפתח האמן  אובייקטים אומנותיים גדולים המהווים פסלים לחוץ ולפנים. מדובר בפסלי ענק המיועדים לפרויקטים אדריכליים, להצבה בחללים חיצוניים ופנימיים. פסלים אלו הם פיתוח קונספטואלי חדש עבור כרמון, ואנחנו קבלנו הצצה לאינטרפטציה מרהיבה של Roger & Doris שהפכו לארנבי ענק במרכזו של גן בוטני. מדובר בקונספט הנמצא בשלבי הפיתוח שלו והוא עתיד להיכנס בעתיד הקרוב כחלק מתמהיל המוצרים בסטודיו.

11

 WOW SOFA  ספה בטכנולגייה ייחודית ובציפוי פוליאוריתן איכותי ועמיד לחוץ – עבור חברת SIXINC

צילום: SIXINC

12

In & Out קולקציית ריהוט גן לחברת כתר צילום: עמית גרון

 

5 שנים מהיום

כרמון מביט אל האופק. הוא מסביר שהפעילות מתרחבת לשוק הבינלאומי בעיקר לעבודה עם חברות עיצוב מובילות בינלאומיות. 

 

משהו מיוחד שמתוכנן בסטודיו שכדאי לחכות לו ב-2020?

הפיתוח המרכזי של קונספט עבודות ה- ART – פסלי ענק שיוצבו בחללים חיצוניים ופנימיים.  

הסטודיו משתף פעולה עם אדריכלים ומעצבי פנים בתחום של פסלי DESIGN ART ושילובם בחללים אדריכליים פרטיים וציבוריים תוך חשיבה ותכנון מהשלבים המוקדמים של הפרויקט.

13

גוף תאורה תלוי מסדרת Honeymoon צילום: ניצן הפנר

14

RED מחזיק כף בישול “מסתובב” עוצב עבור חברת OTOTO DESIGN צילום:OTOTO DESIGN

עוד כתבות מגזין

כתבה במוסף תוצרת הארץ

השקפת עולם הגירסא המינימליסטית דברים טובים באים באריזות דקות, חברת כוכב אלומיניום מובילה את תחום מערכות המינימאל ומאפשרת לאוהבי כל הסגנונות ליהנות ממראה סופר מעוצב.

קרא עוד >

מאוורר, רחב והרמוני

מאוורר, רחב והרמוני כך תיצרו לעצמכם בית על פי קודים מינימליסטיים מערכת החלונות מותקנת בהתקנה סמויה ושומרת על ניקיון עיצובי. תכנון: סאהר חמייסי. צילום: ליאור

קרא עוד >
נגישות